Sepet
Anasayfa Sepet
0
Siparişlerim Hesabım
Sepet
0
150 TL ÜZERİ ALIŞVERİŞİNİZDE KARGONUZ BEDAVA

Dibek Kahvesi Nedir, Faydaları ve Kalori

25.03.2022

Dibek Kahvesi Nedir, Faydaları ve Kalori

Dibek Kahvesi Nedir, Faydaları ve Kalori konularında genel olarak en çok merak edilen soru Dibek Kahvesi Nedir? Olmakta. Genel olarak çok severek içtiğimiz bu kahve lezzetini fazlasıyla tüketsek bile, dibek kahvesinin ne olduğunu bilmeden tüketen büyük bir kesim olduğunu söyleyebiliriz. Artık Dibek Kahvesi Nedir, Faydaları ve Kalori başlığımız ile severek içtiğimiz kahve çeşidimiz hakkında detaylı bilgiler edinebileceğiz. Dibek kahvesi için sayfamız da sadece faydaları ve kalori konularından bahsetmedik aynı zamanda dibek kahvesi yapımı ve çeşitleri alanında da sizlere bilgiler aktardık. Dilerseniz hemen tılayarak bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dibek Kahvesi Nedir? ve Faydaları Nelerdir?

Dibek Kahvesi Nedir? ve Faydaları Nelerdir? Son dönemlerde tüm dünyanın tanıdığı, tadına hayran kaldığı bir kahve çeşidi var! Bu kahve çeşidinin ismi dibek kahvesi…Dibek kahvesi nedir? Sorumuzu böylesine popüler bir kahve olan dibek kahvesi için sorma vaktimiz gelmişti. Dibek kahvesi temelinden cevaplandırıp, Dibek Kahvesi Nedir? ve Faydaları Nelerdir? ile tüm konu başlıklarına dibek kahvesi konusunda uzman bilgilerle sayfamızda yer vereceğiz. Konumuz için bilgi verirken en temel bilgilendirmelerden, en çok merak edilen dibek kahvesi nedir? ve Dibek Kahvesi Faydaları Nelerdir? Konu başlıklarına kadar tüm dibek kahvesi detayları için cevaplandırmalarımıza geçebiliriz. Sizlere dibek kahvesinin ismini nereden aldığından bahsedeceğiz. Dibek olarak bilinen kelime aslında çoğu kişi tarafından farklı bir kahve türü olarak bilinmekte.

Fakat ele aldığımız Dibek kahvesi nedir? başlığımız ile bu konuya açıklık getirmiş olalım dibek kelimesi, adını kahvenin oluşum aşamasında kullanılan dibek havanından almaktadır. Aslında dibek kahvesinin ortaya çıkışının, dibek havanlarında dövüldüğü dönemlerden geldiğini düşünürsek, dibek kahve tarihinin oldukça eski dönemlerden, köklü bir kahve oluşumu ile günümüze kadar geldiğini söyleyebiliriz. Dibek kahvesi nedir? Eski Osmanlı döneminde Padişahlar için en özel kahve tatları sunmak adına birbirinden farklı ve güzel doğal bitkilerin el emeği ile dibek havanında özenle ve dikkatle dövülüp karıştırılmasıyla oluştu. Dibek kahvesi nedir? Kısaca dibek kahvesi, en temelinde Türk Kahvesi ile ortaya çıkmıştır. Eşsiz Casvaa %100 Arabica çekirdeklerinin öğütülüp sonrasında özel bitkiler ile karıştırılıp, dibek havanında dövülmesiyle oluşur.

Dibek Kahvesi Nedir? ve Faydaları Nelerdir? Genel olarak bildiğimiz kafeinli ürünler arasında en çok fayda sağlayan kahve çeşitlerindendir. Kahvenin faydaları tüm kahve çeşitleri gibi merak edilen ve Türkiye’ de en çok araştırılan konulardan biridir. Aslında sadece dibek kahvesi için değil diğer kahve çeşitleri içinde önemli ve hassas bir konudur. Ayrıca bu konu dibek kahvesi ve diğer kahve çeşitlerini sıklıkla tüketen kişilerin önemsemesi gereken bir konudur. Dibek kahvesi faydaları dibek kahvesini doğru oranda tüketebilen kişiler için geçerli olmaktadır. Aşırı kahve tüketimleri yapan kişiler için geçerli olmayabilir. Maalesef ki aşırı dibek kahvesi tüketimi, faydalarından daha çok zararlar oluşturabilir. Dibek kahvesi faydaları için belli başlı bilinen faydalar bulunmaktadır. Dibek kahvesi faydalarını görebilmenin en önemli yolu, içtiğiniz dibek kahvesi markasının ne kadar taze ve katkı maddelerinden ne kadar uzak dibek kahve üretimleri yaptığını bilmeniz ve buna göre kaliteli dibek kahvesi markalarını tüketmenizdir. Dibek Kahvesi Nedir? ve Faydaları Nelerdir? Yıllardır dibek kahvesi satışı yapan Casvaa markamız, dibek kahvesi ve tüm kahve çeşitleri ile Türkiye de ve tüm dünyada satışa sunduğu ürünlerinde; Kalite, tat ve ulaşılabilirlik açısından bir numaralı kahve markalarındandır. Dibek kahvesi faydaları için sizlere hazırladığımız yazılara geçiş yapalım.

Dibek Kahvesinin 10 Faydası:

1-Faydaları konusunda global anlamda yıllardır olumlu dönüşler almaktayız. Dibek kahvesinin yumuşacık bir kahve gövdesine sahip olmasıyla başlamakta. Kahve tüketmek isteyen ve sert gövdeli kahveler ile karşılaşıp kahve zevkinden mahrum kalan kişiler için dibek kahvesini denemelerini önerebiliriz. Bu anlamda dibek kahvesi, yumuşak tat olanağıyla kahve severleri mutlu etmekte.

2-Önemli olan maddelerinden birisi dibek kahvesinin sindirimi kolaylaştırmasıdır.

3-Diğeri dibek kahvesinin kilo vermek isteyen kahve severlere destek olabilmesi. Dibek kahvesi faydaları bu anlamda dibek kahvesinde bulunan bitkiler sayesinde vücutta tokluk hissinin yaşanmasına yardım eder. Diyet yapan kişilerin dibek kahvesi tüketmeleri önerilir.

4-Dibek kahvesi vücuda, ruhsal ve fiziksel olarak güç hissiyatı oluşturması. Bu his, kahve tüketimiyle beyindeki kan dolaşımını hızlandırması ile oluşur.

5-Dibek kahvesini düzenli olarak tükettiğiniz zaman, ağızda oluşabilecek kötü kokuların önlenmesidir.

6-En önemli faydalarından birisi kolesterolün artmasını, kötü kolesterolün düşmesini sağlamasıdır. Bu dibek kahvesi faydaları ölçülü tüketim için geçerlidir. Günde bir bardak dibek kahvesi tüketimi yapmaya dikkat etmeliyiz.

7-Yemek yedikten sonra oluşabilecek şişkinliklere yardımcı olur.

8-Dibek kahvesi faydalarından bir diğeri, safra taşı sorunu olan kişilere iyi gelmesidir.

9-Dibek kahvesinin telvesini cildinize rahatlıkla sürebilirsiniz. Kahve cildinize peeling etkisi yaratacak bu sayede cildinizdeki ölü deriler temizlenecek. Dibek kahvesi vücudunuza en doğal ve masrafsız şekilde peeling yapabilmenize olanak sağlar.

10-Son olarak en önemli faydası kalp kriz riskini azaltmasıdır.

Dibek Kahvesi Kalori

Dibek kahvesi kalori, hemen hemen tüm kahve sevenler tarafından sevilen ve sıklıkla tüketilen dibek kahvesi için en çok merak edilen konu başlıklarındandır. Dibek kahvesi kalori konusu, içerisinde birçok aromatik bitki barındıran dibek kahvesi için sıklıkla sorulan bir sorudur. Konumuz için hazırladığımız, diyetik anlamda profesyonel verilerden önce dibek kahvesinin içeriğini detaylı bir şekilde inceleyelim. Kahvemiz için kalori konusu, içerisinde bulundurduğu baharatlar ile ilişkilidir. Bu baharatlar;

-Kavrulmuş kahve tanesi

-Tarçın

-Krema

-Çikolata

-Keçiboynuzu tozu

-Sahlep

-Mahlep

-Kahkule

Kalori verilerinden önce dibek kahvesinin diğer kahve türlerine göre daha yumuşak ve tadının daha aromatik olduğundan bahsetmiştik. Kahvenin kalorisi söz konusu olunca dibek kahvesi içerisinde bulunan krema ve keçi boynuzu aromalarından dolayı diğer kahvelere nazaran dibek kahvesi kalori oranı biraz yüksek olmakta. Kalori için genel verilere geçiş yapalım.

Dibek kahvesi kalori fincan bazında düşünüp açıklayacak olursak;

Bir kahve fincanı Casvaa dibek kahvesi total olarak 76 kalori olmaktadır.

Kalori anlamında 100 gram Türk kahvesinde 270 kalori bulunur. Fakat dibek kahvesinin 100 gramında ise 500 kalori bulunmakta. Bu verilere göre kalori olarak daha fazla olmakta. Buda doğal olarak sizleri uzun süre tok tutuyor. Peki bir tatlı kaşığı olarak hesaplamak istersek;

Bir tatlı kaşığı Casvaa dibek kahvesi, gramaj olarak söylememiz gerekirse de 3 gram Casvaa dibek kahvesinde ortalama 13 kalori bulunmaktadır.

Önerilen Bloglar